    
Eredetileg programozónak, majd virágkötőnek tanult, végül az agyagozásnál kötött ki Arany Betty.
    
A fotórealista festészet néhány képviselőjének alkotásait látja vendégül a Pipacs Galéria.
    
Mi mással, mint kiállítással ünnepelte 10. születésnapját a telki Pipacs Galéria. Márton Ildikó tulajdonos röviden összefoglalta az elmúlt évtized történéseit, a galéria kultúraalakító funkcióját, a jubileumon kiállító alkotók közül megszólalt: Jakab Mária Ilona, Soós Zsuzsanna, valamint a Németországból erre az alkalomra hazalátogató Melinda Barwanietz von Bezeredy, azaz Bezerédy Melinda.
    
Zimonyi Adrienne, a Pipacs Galéria leköszönő sajtóreferense beszélt az elmúlt tíz év tapasztalatairól, sikereiről és nehézségeiről, röviden értékelte a helyi önkormányzat és Deltai Károly polgármester kulturális tevékenységét, beszélt a művészetek helyi finanszírozásának ellentmondásairól.
    
A nagyszabású, több napos, hagyományosnak számító fesztiválon számos programmal várták az érdeklődőket a táncelőadástól a divatbemutatóig.
    
Március 5-én nagyszabású szakmai nap volt Pipacsvirág Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában. Az eseményen 237 látogató (többnyire pedagógusok) vett részt, akik az ország minden tájáról érkeztek. A sakk-logika program bemutatása során Sarlós Erzsébet az iskola igazgatója, Persányi Frigyes szülő és Dr. Dúró Zsuzsanna a Szegedi Tudományegyetem tanára, tehetségkutató osztotta meg néhány gondolatban a programmal kapcsolatos tapasztalatait a hallgatósággal.
    
Takács Zsuzsa divattervező iparművész a Vízió Művészeti Alkotóközösség tagja, majd a Línea Művészeti Alkotóközösség vezetőjeként ruhatervezéssel és kivitelezéssel foglalkozik. Őt ismerhetik most meg portrésorozatunkban.
    
Mészöly Ágnes író volt telki gyerekek vendége, aki szívesen olvasott föl műveiből, illetve válaszolt a fiatalok kérdéseire.
    
A portréműsorban ezúttal a Telkiben élő Fock Máté grafikust, szobrászt ismerhetik meg, akit jelöltek a German Design Award-ra is.
|
    
Sok kisgyermekes család látogatott ki a Telkiben megtartott nyár búcsúztatón. A gyerekek örültek, hogy az iskola kezdet előtt mégegyszer játszhattak.
    
A Telkiben élő művész munkahelyén, a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola bútorrestaurátor műhelyében beszélt kalandos és sikeres pályájáról, mestereiről, szakmája múltjáról és a restaurátori pálya jövőbeli helyzetéről.
    
Telkiben 36 már kiválasztott gyermek volt jelen, akiket már neves futballisták készítettek fel a Magyar Kupa döntő előtti gálamérkőzésre.
    
A klub célja, hogy az idősebbeket összehozza a fiatalabbakkal. Tematikáját tekintve többek között Telki történetének megismerése és különféle foglalkozások bemutatása is szerepel a terveik között.
    
A telki poéta mesélt tanári és múzeumpedagógusi tevékenységéről, közéleti aktivitásáról is, a hazai költők, írók és más művészek megbecsültségéről (és annak hiányáról), a művészek celebesedésének elkerülhetetlenségéről, az irodalom átpolitizálódásáról, írótársakról, vallásról, és a hazai múzeumok helyzetéről is.
    
Tíz éve alakult meg a Pipacs Galéria Telkiben mely még mindig aktív a helyi kulturális életben, ami Deltai Károly polgármester szerint a közösség érdeme is.
    
Nem az aktuális divatot követi, inkább stílust szeretne teremteni ruháival Takács Zsuzsa, telkiben élő divattervező iparművész.
    
Kocsis Zsuzsa képzőművész kiállítása Telkiben.
    
Telkiben az utóbbi 5 évben annyira megemelkedett a tanulói gyereklétszám, hogy a Pipacsvirágy Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolának nagy öröm volt, hogy idén több tanteremmel sikerült bővíteniük az oktatási intézményt. Budakeszin szintén szeretné elérni az önkormányzat, hogy a Széchenyi István Általános Iskola forfa épületeit ki tudják váltani.
    
A telki Pipacs galériában tartottak az Állatok Világnapja és a Magyar Festészet Napja alkalmából kiállítást, melyen új, helyi és vendégművészek alkotásait is megtekinthették az érdeklődők.
|